IRAN LOTO

Take your chance with us

InstagramTelegramWhats app

تفاوت میان افراد خوش‌بین و بدبین را می‌دانید؟

5 سال پیش

خوش بینی یا بدبینی و به طور کل نگرش ما به دنیا بیانگر سلامت ذهنی وفیزیکی ما است. این نگرش می‌تواند روی افرادی که با آنها در ارتباط هستیم، روی تصمیماتی که می‌گیریم و حتا تجربیات ما تاثیر بگذارد. بسیاری از محققان در مورد خصوصیت خوش‌بینی اختلاف نظر دارند. برخی خوش‌بینی را مرتبط با ژن‌های بدن انسان می‌دانند و بر این باورند که برخی افراد ذاتا نگاهی مثبت به زندگی دارند و در مقابل برخی آن را یک ویژگی اکتسابی به حساب می آورند.

تفاوت میان افراد خوش‌بین و بدبین را می‌دانید؟

 نگاه افراد خوش‌بین نگاهی به آینده است و نگاه افراد بدبین نگاهی به گذشته!

خوش‌بین‌ها بخشی از راه حل هستند و بدبین‌ها بخشی از مشکل!

افرادخوش‌بین‌ در مقایسه با بدبین‌ها روابط شادتری دارند.

این بدان معنا نیست که اگر شما خوش‌بین نیستید، برای خوش بین بودن هم نمی‌توانید تلاش کنید. این دو نکته زیر را امتحان کنید شاید این نکات به خوش‌بین بودن شما کمک کند.

دیدگاه خود را تغییر دهید.

دفعه بعد زمانی که در مورد موضوعی احساس ناامیدی کردید، نیمه پر لیوان را ببینید. همه می‌دانیم که این جمله خیلی کلیشه‌ای به نظر می‌آید اما تغییر در دیدگاهتان حس بهتری به شما می‌دهد. خودتان را سرزنش نکنید. می‌توانید حس سرزنش را از خود جدا کرده و آن را به شخبلیط بخت آزماییص دیگری اما در جهت مثبت منتقل کنید. به عنوان مثال به جای این که بگویید «من واقعا خیلی بد پیانو می‌زنم»، جمله خود را تغییر دهید و بگویید «این فرد پیانیست ماهری است». تغییر ذهنی که شما را سرزنش می‌کند کمک می‌کند تا گذشته را فراموش کنید و روی آینده تمرکز کنید.

لیستی از کارهایی که شما را خوشحال می‌کند تهیه کنید.

اغلب اوقات زندگی در مسیر کارهای مورد علاقه ما قرار می‌گیرد و مانع انجام آنها می‌شود. اما وقت گذاشتن برای کارهای مورد علاقه خود برای سلامت ذهن و جسم حیاتی است. کارهای مورد علاقه خود را لیست کنید و گاهی وسیله مورد علاقه خود را به هرجا که می روید همراه خود ببرید. این شی دوست داشتنی می‌تواند یک کتاب یا یک عروسک باشد. زمانی که استرس دارید یا ناراحت هستید، این شی دوست داشتنی می‌تواند ذهن شما را از موضوع منحرف کند و اجازه دهد بار دیگر که ذهنتان درگیر این موضوع شد با دید باز و حل مساله به آن نگاه کند.

ارتعاشات منفی و مثبت همیشه در لحظات حساس و در زمان انتخاب‌های ما به ذهن خطور می‌کند. مثال بارز زمانی است که در حال انتخاب اعداد شانس برای یک لاتاری محبوب در دنیا هستیم. حس خوش‌بینی برنده شدن یا حس تکراری عدم موفقیت در ذهن ما موج می‌زند. مهم نیست که کدام ارتعاشات وجود داشته باشند مهم تصمیم ما و انتخاب ماست. پس با باور و ایمان به اعداد شانستان، بلیط بخت آزمایی بخرید و شانس خود را امتحان کنید.

  • لاتاری
  • بخت آزمایی
  • بلیط
  • قرعه کشی

مطالب بیشتر